brukselka

Bibenda, Nowogrodzka 10, Warszawa

Jutro wraca Kasia, więc zajmiemy się odpicowaniem bloga. A tymczasem na dobry początek: Bibenda!
Ben i Zbyszek z projektu Ma Noże i Może  mają restaurację i bar, restaurację i bar nie byle jakie i nie byle gdzie, bo na rogu Kruczej i Nowogrodzkiej, na trasie zabłąkanych głodem na trasie między Kufle i Kapsle a Cudami na Kiju. W tych dwóch miejscach wypić można niemal co przyjdzie do głowy i ma bąbelki, lecz zjeść już trochę trudniej. W Bibendzie nikt nie zginie z pustym brzuchem, choć krany z piwem jeszcze bez koncesji mają mało do roboty, to kuchnia działa już pełną parą.
Jestem już po dwóch wizytach. Pierwszego dnia otwartego dla szerszej publiczności skorzystałem ze sporą grupą znajomych z brunchowych propozycji. Były grane jajka w koszulkach na rozpływającej się łopatce, z dodatkiem maślanego biscuita, marynowanej cebuli i guacamole (18zł). Idealne i sycące połączenie.
Alternetywą był talerz z mixem czarnej fasoli, puree z buraków i tabbouleha (16zł). Zwłaszcza ten ostatni zdecydowanie dawał radę.
Wizytę powtórzyłem jeszcze za kilka dni. Tym razem testom poddało się kilka pozycji z głównego menu, sprytnie podzielonego na propozycje mniejsze i większe. Największe wrażenie zrobiła pieczona brukselka z quinoa, szczypiorkiem, sokiem z cytryny i syropem daktylowym (10 zł) i kacza wątróbka na razowcu w postaci pasty, podana z konfiturą pomarańczowo-tymiankową i rukolą (12 zł). Próbowałem jeszcze wołowych klopsików, które trzymały poziom jeszcze ze weekendowych brunchy pod szyldem Ma Noże i Może.
Jak tylko dojdzie koncesja, Bibenda stanie się na pewno miejscem nie jednej biby. Tymczasem można wpadać z własnym winem dorzucając kilka groszy korkowego. Przywita Was zapewne Ben, którego poznacie z super szerokim uśmiechem, Zbyszka szukajcie zabieganego w kuchni.
Bibenda
Nowogrodzka 10
Warszawa
można płacić kartą
https://www.facebook.com/bibendanowogrodzka10

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *